ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385036
*
nr 1338 5036
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:14:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 19:06:25
1
Vinnande bud
27/7 19:57:47
2
1.000 kr
27/7 19:57:47
1
1.100 kr (Budbetjänt)
27/7 20:02:24
2
1.200 kr
27/7 20:02:24
1
1.300 kr (Budbetjänt)
27/7 20:03:37
2
1.400 kr
27/7 20:03:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard ej signerad spegel speglar teak teakmöbler trä
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:15
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5036
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 19:06:25 | 1 | Vinnande bud |
27/7 19:57:47 | 2 | 1.000 kr |
27/7 19:57:47 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:02:24 | 2 | 1.200 kr |
27/7 20:02:24 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:03:37 | 2 | 1.400 kr |
27/7 20:03:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard ej signerad spegel speglar teak teakmöbler trä
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:15 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49