ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11986145
*
nr 1198 6145
Spegel
Teak, AG Design, Danmark, 54x54
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:13:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 21:55:24
1
200 kr
17/8 11:55:26
2
150 kr
17/8 11:55:26
1
200 kr (Budbetjänt)
18/8 14:01:15
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ag design danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel teak teakmöbler trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1198 6145
Spegel
Teak, AG Design, Danmark, 54x54
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 21:55:24 | 1 | 200 kr |
17/8 11:55:26 | 2 | 150 kr |
17/8 11:55:26 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/8 14:01:15 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ag design danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel teak teakmöbler trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45