ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13603254
*
nr 1360 3254
Spegel
Slipat glas, nutida, 165x75 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 18:15:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 08:02:28
1
500 kr
13/11 00:11:50
2
800 kr
13/11 04:48:11
1
1.100 kr
13/11 05:03:28
3
1.000 kr
13/11 05:03:28
1
1.100 kr (Budbetjänt)
15/11 16:44:09
4
1.300 kr
15/11 22:56:40
2
1.500 kr
16/11 00:21:08
5
1.600 kr
16/11 14:28:27
2
1.700 kr
16/11 17:24:41
2
Vinnande bud
16/11 18:08:21
6
1.800 kr
16/11 18:08:21
2
1.900 kr (Budbetjänt)
16/11 18:10:46
6
2.000 kr
16/11 18:10:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1360 3254
Spegel
Slipat glas, nutida, 165x75 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 08:02:28 | 1 | 500 kr |
13/11 00:11:50 | 2 | 800 kr |
13/11 04:48:11 | 1 | 1.100 kr |
13/11 05:03:28 | 3 | 1.000 kr |
13/11 05:03:28 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
15/11 16:44:09 | 4 | 1.300 kr |
15/11 22:56:40 | 2 | 1.500 kr |
16/11 00:21:08 | 5 | 1.600 kr |
16/11 14:28:27 | 2 | 1.700 kr |
16/11 17:24:41 | 2 | Vinnande bud |
16/11 18:08:21 | 6 | 1.800 kr |
16/11 18:08:21 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
16/11 18:10:46 | 6 | 2.000 kr |
16/11 18:10:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28