ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8012232
*
nr 801 2232
Spegel
Signerad J. P Holmberg 1825, höjd: 65
Kondition: renoverad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 18:55:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 08:54:22
1
600 kr
13/1 11:44:29
2
1.000 kr
13/1 14:49:40
3
800 kr
13/1 14:49:54
3
1.000 kr
13/1 14:50:10
3
1.200 kr
14/1 13:10:57
4
1.200 kr
14/1 13:11:19
4
1.300 kr
14/1 15:29:28
5
1.500 kr
14/1 18:50:39
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: renoverad
nr 801 2232
Spegel
Signerad J. P Holmberg 1825, höjd: 65
Kondition: renoverad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 08:54:22 | 1 | 600 kr |
13/1 11:44:29 | 2 | 1.000 kr |
13/1 14:49:40 | 3 | 800 kr |
13/1 14:49:54 | 3 | 1.000 kr |
13/1 14:50:10 | 3 | 1.200 kr |
14/1 13:10:57 | 4 | 1.200 kr |
14/1 13:11:19 | 4 | 1.300 kr |
14/1 15:29:28 | 5 | 1.500 kr |
14/1 18:50:39 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02