ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4025105
*
nr 402 5105
Spegel
sekelskifte, höjd: 64
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 13:49:37
1
Vinnande bud
27/3 11:47:56
2
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 402 5105
Spegel
sekelskifte, höjd: 64
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 13:49:37 | 1 | Vinnande bud |
| 27/3 11:47:56 | 2 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



