bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12859010



*

nr 1285 9010


Spegel

Rokokostil, senare glas, kompletterad, 82x36 cm


Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2019
kl 19:34:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/10 20:49:44 1      3.200 kr
24/10 15:21:41 2      3.400 kr
25/10 20:10:01 1      4.200 kr
25/10 20:39:05 2      4.200 kr
25/10 20:39:05 1      4.200 kr (Budbetjänt)
25/10 20:39:59 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 28 okt

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad rokoko rokoko-stil rokokostil senare glas spegel speglar
  • 7433 Byrå
    + spegel, England. Bredd: 81, djup: 39 cm, höjd: 8..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 20:41
  • 7645 Lådspegel
    Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Läng..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 19:51
  • 7686 Spegel
    + Konsol, Rokokostil. Höjd: 140+ 62 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 19:49
  • 7243 Spegel
    100x61, nutida
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 20:02
  • 7099 Spegel
    1800-tal, 98x40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 20:38
  • 7471 Spegel
    1900-tal, 240x62cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 20:42




Ladda ner broschyr