ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3753607
*
nr 375 3607
Spegel
Rokokostil, förg., höjd: 102
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 20:43:06
1
Vinnande bud
9/9 20:04:26
2
350 kr
9/9 20:18:09
3
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 375 3607
Spegel
Rokokostil, förg., höjd: 102
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/9 20:43:06 | 1 | Vinnande bud |
| 9/9 20:04:26 | 2 | 350 kr |
| 9/9 20:18:09 | 3 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



