ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15018370
*
nr 1501 8370
Spegel
Rektangulär, 134x47 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 20:42:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 21:04:02
1
100 kr
7/11 18:46:21
2
400 kr
7/11 20:24:04
3
200 kr
7/11 20:24:04
2
250 kr (Budbetjänt)
7/11 20:24:09
3
300 kr
7/11 20:24:09
2
350 kr (Budbetjänt)
7/11 20:24:11
3
400 kr
7/11 20:24:11
2
400 kr (Budbetjänt)
7/11 20:24:12
3
450 kr
7/11 20:27:46
4
600 kr
7/11 20:30:02
3
Vinnande bud
7/11 20:37:13
4
800 kr
7/11 20:37:13
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1501 8370
Spegel
Rektangulär, 134x47 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 21:04:02 | 1 | 100 kr |
7/11 18:46:21 | 2 | 400 kr |
7/11 20:24:04 | 3 | 200 kr |
7/11 20:24:04 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:24:09 | 3 | 300 kr |
7/11 20:24:09 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:24:11 | 3 | 400 kr |
7/11 20:24:11 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:24:12 | 3 | 450 kr |
7/11 20:27:46 | 4 | 600 kr |
7/11 20:30:02 | 3 | Vinnande bud |
7/11 20:37:13 | 4 | 800 kr |
7/11 20:37:13 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30