ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3124202
*
nr 312 4202
Spegel
Rekt, H.78
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 13:38:40
1
Vinnande bud
3/5 13:38:56
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 312 4202
Spegel
Rekt, H.78
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/5 13:38:40 | 1 | Vinnande bud |
| 3/5 13:38:56 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



