ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4537500
*
nr 453 7500
Spegel
Rekt, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2007
kl 16:07:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 22:19:45
1
100 kr
24/2 18:56:35
2
150 kr
24/2 19:26:29
1
200 kr
26/2 09:42:48
3
400 kr
26/2 11:19:58
1
300 kr
26/2 11:21:58
1
400 kr
26/2 15:48:53
4
450 kr
26/2 15:49:05
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 453 7500
Spegel
Rekt, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 22:19:45 | 1 | 100 kr |
24/2 18:56:35 | 2 | 150 kr |
24/2 19:26:29 | 1 | 200 kr |
26/2 09:42:48 | 3 | 400 kr |
26/2 11:19:58 | 1 | 300 kr |
26/2 11:21:58 | 1 | 400 kr |
26/2 15:48:53 | 4 | 450 kr |
26/2 15:49:05 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29