ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8269166
*
nr 826 9166
Spegel
+ 1 par, lampetter, smide / blått glas, höjd: 50 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2013
kl 20:44:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 20:13:16
1
150 kr
13/5 20:38:46
2
150 kr
13/5 20:39:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer blått glas färgat glas lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 826 9166
Spegel
+ 1 par, lampetter, smide / blått glas, höjd: 50 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 20:13:16 | 1 | 150 kr |
13/5 20:38:46 | 2 | 150 kr |
13/5 20:39:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer blått glas färgat glas lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45