bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14929307



*

nr 1492 9307


Spegel

Oval, 71x50 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 september 2022
kl 20:41:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/9 22:43:19 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
  • 4402 Spegel
    1800-tal, 74x36 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 19:30
  • 4519 Spegel
    75x55 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 19:57
  • 3440 Spegel
    Gustaviansk stil, 1800-tal, 37x16 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 18:45
  • 3348 Spegel
    Gustaviansk stil, 72x53 cm
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 20:18
  • 3237 Spegel
    Gustaviansk stil, 83x52 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 18:43
  • 1016 Spegel
    Gustaviansk, 109x60 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 19:50




Ladda ner broschyr