ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15643161
*
nr 1564 3161
Spegel
oval, 76x56 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 18:38:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 13:29:05
1
100 kr
18/9 15:01:56
2
200 kr
18/9 16:15:15
3
200 kr
18/9 16:15:15
2
200 kr (Budbetjänt)
18/9 16:15:21
3
250 kr
18/9 18:22:04
2
300 kr
18/9 18:26:13
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1564 3161
Spegel
oval, 76x56 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 13:29:05 | 1 | 100 kr |
18/9 15:01:56 | 2 | 200 kr |
18/9 16:15:15 | 3 | 200 kr |
18/9 16:15:15 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/9 16:15:21 | 3 | 250 kr |
18/9 18:22:04 | 2 | 300 kr |
18/9 18:26:13 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51