Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 4466436



*

nr 446 6436


Spegel

Oval, höjd: 150


Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 januari 2007
kl 16:36:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/1 23:29:57 1      300 kr
13/1 13:38:13 2      350 kr
14/1 19:23:04 3      400 kr
15/1 10:43:25 4      450 kr
15/1 11:04:18 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:24
  • 6674 Spegel
    förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:16
  • 6036 Spegel
    förgylld ram, 84x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:23




Ladda ner broschyr