ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14855142
*
nr 1485 5142
Spegel
omkring 1900, mahogny / mässingsdekor, 92x60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 18:31:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 09:57:41
1
100 kr
29/8 10:39:29
2
Vinnande bud
29/8 18:18:42
1
200 kr
29/8 18:18:42
2
250 kr (Budbetjänt)
29/8 18:18:51
1
300 kr
29/8 18:18:51
2
350 kr (Budbetjänt)
29/8 18:21:00
1
450 kr
29/8 18:21:00
2
500 kr (Budbetjänt)
29/8 18:21:23
1
600 kr
29/8 18:21:23
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1485 5142
Spegel
omkring 1900, mahogny / mässingsdekor, 92x60 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 09:57:41 | 1 | 100 kr |
29/8 10:39:29 | 2 | Vinnande bud |
29/8 18:18:42 | 1 | 200 kr |
29/8 18:18:42 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
29/8 18:18:51 | 1 | 300 kr |
29/8 18:18:51 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
29/8 18:21:00 | 1 | 450 kr |
29/8 18:21:00 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
29/8 18:21:23 | 1 | 600 kr |
29/8 18:21:23 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23