bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342144



*

nr 1234 2144


Spegel

Nyrokoko, Slipat glas, 85x95


Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 18:01:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 15:47:00 1      400 kr
9/2 17:08:15 2      700 kr
10/2 21:00:48 3      500 kr
10/2 21:00:48 2      600 kr (Automatiskt)
11/2 16:34:49 4      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko slipat glas spegel speglar




Ladda ner broschyr