Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16326367



*

nr 1632 6367


Spegel

Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm


Utrop:

700 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 400 kr (per 04:12:30)
Uppdatera
Visning

fredag 12/7, lördag 13/7, söndag 14/7 och måndag 15/7


Auktionen
avslutas:

måndag 15 juli kl 20:48:57


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/7 08:16:40 1      300 kr
2/7 23:10:50 2      350 kr
10/7 11:07:23 3      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.875 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 1.875 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
  • 6070 Fotoramar
    + spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 7175 Spegel
    diameter: 36 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:17
  • 7124 Spegel
    nutida, förgylld, 95x190 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:01




Ladda ner broschyr