ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14303543
*
nr 1430 3543
Spegel
nutida, 160x53cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 20:35:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 23:19:14
1
800 kr
7/11 14:27:46
1
1.000 kr
8/11 20:07:04
1
Vinnande bud
8/11 20:24:48
2
800 kr
8/11 20:24:48
1
900 kr (Budbetjänt)
8/11 20:24:56
2
1.000 kr
8/11 20:24:56
1
1.100 kr (Budbetjänt)
8/11 20:25:04
2
1.200 kr
8/11 20:25:04
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1430 3543
Spegel
nutida, 160x53cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 23:19:14 | 1 | 800 kr |
| 7/11 14:27:46 | 1 | 1.000 kr |
| 8/11 20:07:04 | 1 | Vinnande bud |
| 8/11 20:24:48 | 2 | 800 kr |
| 8/11 20:24:48 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 20:24:56 | 2 | 1.000 kr |
| 8/11 20:24:56 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 20:25:04 | 2 | 1.200 kr |
| 8/11 20:25:04 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



