bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13978291



*

nr 1397 8291


Spegel

nutida, 152x92 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 18:42:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 06:48:47 1      100 kr
16/5 16:51:25 2      150 kr
17/5 15:35:13 3      400 kr
17/5 18:33:54 2      500 kr
17/5 18:35:02 4      500 kr
17/5 18:35:02 2      500 kr (Budbetjänt)
17/5 18:36:16 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
  • 7023 Spegel
    1950-tal, teak, 54x34 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:08
  • 7209 Spegel
    Empirestil, 57x32 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:46
  • 6303 Spegel
    Empirestil, 97x50 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:04




Ladda ner broschyr