ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13051270
*
nr 1305 1270
Spegel
Med skåp, förgylld. Höjd: 62cm, med två klädborstar
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 19:26:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 09:48:46
1
350 kr
1/2 12:47:57
2
350 kr
1/2 12:47:57
1
350 kr (Budbetjänt)
1/2 12:48:06
2
400 kr
3/2 16:30:21
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene skåp spegel speglar två klädborstar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1305 1270
Spegel
Med skåp, förgylld. Höjd: 62cm, med två klädborstar
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 09:48:46 | 1 | 350 kr |
1/2 12:47:57 | 2 | 350 kr |
1/2 12:47:57 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/2 12:48:06 | 2 | 400 kr |
3/2 16:30:21 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene skåp spegel speglar två klädborstar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32