![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4478109
*
nr 447 8109
Spegel
med selbåge, höjd: 82
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 17:59:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 09:22:41
1
300 kr
22/1 13:54:09
2
150 kr
22/1 13:55:20
2
250 kr
22/1 15:36:25
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 447 8109
Spegel
med selbåge, höjd: 82
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 09:22:41 | 1 | 300 kr |
22/1 13:54:09 | 2 | 150 kr |
22/1 13:55:20 | 2 | 250 kr |
22/1 15:36:25 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)