ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2917159
*
nr 291 7159
Spegel
med relief, H.107
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 15:16:35
1
1.000 kr
14/12 21:21:16
2
ledande budet*
14/12 23:46:35
3
1.300 kr
14/12 23:47:00
3
1.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 291 7159
Spegel
med relief, H.107
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 15:16:35 | 1 | 1.000 kr |
| 14/12 21:21:16 | 2 | ledande budet* |
| 14/12 23:46:35 | 3 | 1.300 kr |
| 14/12 23:47:00 | 3 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



