ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6252370
*
nr 625 2370
Spegel
med porslinsram, Tyskland, diameter: 20
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2010
kl 19:52:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:15:08
1
300 kr
21/2 20:14:00
2
150 kr
21/2 20:15:37
2
250 kr
21/2 20:26:49
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa porslinsram spegel speglar tyska tyskland tyskt
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 625 2370
Spegel
med porslinsram, Tyskland, diameter: 20
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 12:15:08 | 1 | 300 kr |
| 21/2 20:14:00 | 2 | 150 kr |
| 21/2 20:15:37 | 2 | 250 kr |
| 21/2 20:26:49 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa porslinsram spegel speglar tyska tyskland tyskt
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



