Ã–VRIGT / Speglar / Spegel med konsol 4151027

nr 415 1027

Spegel med konsol

nyrokoko, förgylld, marmorskiva, höjd: 250

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 5 juni 2006

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.