ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3135360
*
nr 313 5360
Spegel
med Hylla, H.54
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 21:32:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 313 5360
Spegel
med Hylla, H.54
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/5 21:32:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



