ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6903276
*
nr 690 3276
Spegel
mahogny, sent 1800-tal, höjd: 55
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:16:28
1
Vinnande bud
4/4 17:26:38
2
350 kr
4/4 17:27:31
2
450 kr
4/4 17:28:21
2
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:33
*
Spegel
nr 690 3276
Spegel
mahogny, sent 1800-tal, höjd: 55
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:16:28 | 1 | Vinnande bud |
| 4/4 17:26:38 | 2 | 350 kr |
| 4/4 17:27:31 | 2 | 450 kr |
| 4/4 17:28:21 | 2 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:33



