ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099030
*
nr 1409 9030
Spegel
Lammhults möbler, Teak, 52x52cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:31:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 18:00:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lammhults möbler spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 1409 9030
Spegel
Lammhults möbler, Teak, 52x52cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 18:00:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lammhults möbler spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



