ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3401134
*
nr 340 1134
Spegel
kopparram, 26x42
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 09:55:59
1
150 kr
10/12 14:56:31
2
150 kr
10/12 14:57:20
2
200 kr
13/12 15:20:51
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kopparram spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 340 1134
Spegel
kopparram, 26x42
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 09:55:59 | 1 | 150 kr |
10/12 14:56:31 | 2 | 150 kr |
10/12 14:57:20 | 2 | 200 kr |
13/12 15:20:51 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kopparram spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:53 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:51