ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6001392
nr 600 1392
+ konsoll med stenskiva, Nyrokoko, höjd: 201+ 76
Kondition: slitage
Utrop:
4.200 kr
Såld:
3.500 kr
måndag 21 september 2009
21/9 14:28:47
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.