ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15803365
*
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:22:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 23:14:25
1
300 kr
13/11 23:15:01
1
350 kr
16/11 19:29:56
2
600 kr
16/11 19:57:14
3
450 kr
16/11 19:57:14
2
500 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:36
4
600 kr
20/11 18:41:36
2
600 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/11 23:14:25 | 1 | 300 kr |
| 13/11 23:15:01 | 1 | 350 kr |
| 16/11 19:29:56 | 2 | 600 kr |
| 16/11 19:57:14 | 3 | 450 kr |
| 16/11 19:57:14 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 20/11 18:41:36 | 4 | 600 kr |
| 20/11 18:41:36 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 20/11 18:41:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



