bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13967686



*

nr 1396 7686



Spegel, + Konsol, Rokokostil. Höjd: 140+ 62 cm, spegelbredd 52 cm.


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2021
kl 19:56:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 11:50:30 1      700 kr
10/5 15:37:08 2      900 kr
10/5 18:19:55 1      1.000 kr
10/5 19:18:31 3      1.600 kr
10/5 19:43:42 2      1.300 kr
10/5 19:43:42 3      1.400 kr (Budbetjänt)
10/5 19:44:00 2      1.500 kr
10/5 19:44:00 3      1.600 kr (Budbetjänt)
10/5 19:44:11 2      1.700 kr
10/5 19:46:29 3      2.200 kr
10/5 19:46:51 4      2.800 kr
10/5 19:48:15 3      2.800 kr
10/5 19:48:15 4      2.800 kr (Budbetjänt)
10/5 19:51:25 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 6021 Spegel
    41x30cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 19:22
  • 6157 Spegel
    Gustaviansk stil, 1800-tal, senare glas, 78x59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 18:21
  • 6136 Spegel
    Gustaviansk stil, bronserad, 102x40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 19:53




Ladda ner broschyr