ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6252621
*
nr 625 2621
Spegel
+ Konsol, 1800-tal, höjd: 155+ 80,
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2010
kl 19:26:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 15:26:01
1
900 kr
22/2 18:29:07
2
1.200 kr
22/2 19:10:16
1
1.300 kr
22/2 19:18:20
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 625 2621
Spegel
+ Konsol, 1800-tal, höjd: 155+ 80,
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 15:26:01 | 1 | 900 kr |
| 22/2 18:29:07 | 2 | 1.200 kr |
| 22/2 19:10:16 | 1 | 1.300 kr |
| 22/2 19:18:20 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



