ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15554258
*
nr 1555 4258
Spegel
J P Larsson, Stockholm, 1945,39x31 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2023
kl 20:53:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 21:49:33
1
600 kr
10/8 22:22:56
2
600 kr
10/8 22:22:56
1
600 kr (Budbetjänt)
10/8 22:23:05
2
1.000 kr
10/8 22:23:42
2
1.000 kr
12/8 21:01:41
1
800 kr
12/8 21:01:41
2
900 kr (Budbetjänt)
14/8 11:43:52
3
1.200 kr
14/8 15:18:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: j p larsson spegel speglar stockholm
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1555 4258
Spegel
J P Larsson, Stockholm, 1945,39x31 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 21:49:33 | 1 | 600 kr |
10/8 22:22:56 | 2 | 600 kr |
10/8 22:22:56 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
10/8 22:23:05 | 2 | 1.000 kr |
10/8 22:23:42 | 2 | 1.000 kr |
12/8 21:01:41 | 1 | 800 kr |
12/8 21:01:41 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
14/8 11:43:52 | 3 | 1.200 kr |
14/8 15:18:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: j p larsson spegel speglar stockholm
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10