ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7641238
*
nr 764 1238
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Markaryd, ramens yttermått: 57x40
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2012
kl 17:53:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 15:47:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson markaryd spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
nr 764 1238
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Markaryd, ramens yttermått: 57x40
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 15:47:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson markaryd spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02