ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2311187
*
nr 231 1187
Spegel
H.113
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 15:00:19
1
200 kr
10/4 15:02:36
2
150 kr
10/4 15:03:00
2
200 kr
10/4 15:03:28
2
300 kr
12/4 16:59:51
3
300 kr
12/4 17:00:30
3
350 kr
13/4 20:13:48
4
400 kr
13/4 21:59:03
5
500 kr
13/4 23:56:14
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 231 1187
Spegel
H.113
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 15:00:19 | 1 | 200 kr |
| 10/4 15:02:36 | 2 | 150 kr |
| 10/4 15:03:00 | 2 | 200 kr |
| 10/4 15:03:28 | 2 | 300 kr |
| 12/4 16:59:51 | 3 | 300 kr |
| 12/4 17:00:30 | 3 | 350 kr |
| 13/4 20:13:48 | 4 | 400 kr |
| 13/4 21:59:03 | 5 | 500 kr |
| 13/4 23:56:14 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



