bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343238



*

nr 1234 3238


Spegel

Gustaviansk stil, 105x48


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:08:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/2 15:15:39 1      700 kr
9/2 20:56:53 2      1.000 kr
11/2 18:22:39 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar




Ladda ner broschyr