ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3066053
*
nr 306 6053
Spegel
Furu, H. 100
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
söndag 21 mars 2004
kl 15:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 306 6053
Spegel
Furu, H. 100
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
söndag 21 mars 2004 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



