bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14424315



*

nr 1442 4315


Spegel

Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm


Konditionsrapport: blekt

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 januari 2022
kl 18:29:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/1 20:40:07 1      300 kr
13/1 21:16:09 2      600 kr
13/1 21:48:39 3      500 kr
13/1 21:48:39 2      600 kr (Budbetjänt)
13/1 22:31:15 4      800 kr
13/1 22:59:33 2      1.000 kr
14/1 09:57:15 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybrofabriken ab ram klädd i thaisiden spegel speglar
  • 6361 Spegel
    + Konsolbord, Märkt E Ungroth, Stockholm, Nyrokoko..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:16
  • 6257 Spegel
    110x52 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:16
  • 6428 Spegel
    1950/60-tal, 97x36 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:53




Ladda ner broschyr