ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7394098
*
nr 739 4098
Spegel
förgylld ram, ramens yttermått: 90x75
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 17:08:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:47:46
1
300 kr
6/2 11:14:11
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 739 4098
Spegel
förgylld ram, ramens yttermått: 90x75
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 15:47:46 | 1 | 300 kr |
| 6/2 11:14:11 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



