ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3843508
*
nr 384 3508
Spegel
Förgylld ram, höjd: 150
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:44:23
1
300 kr
29/10 22:18:04
2
350 kr
29/10 22:33:17
3
500 kr
30/10 00:48:38
4
1.100 kr
31/10 12:09:44
5
1.200 kr
31/10 14:22:10
6
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 384 3508
Spegel
Förgylld ram, höjd: 150
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 14:44:23 | 1 | 300 kr |
| 29/10 22:18:04 | 2 | 350 kr |
| 29/10 22:33:17 | 3 | 500 kr |
| 30/10 00:48:38 | 4 | 1.100 kr |
| 31/10 12:09:44 | 5 | 1.200 kr |
| 31/10 14:22:10 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



