ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2975162
*
nr 297 5162
Spegel
Förgylld, 1800-tal, H.85
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 17:36:14
1
3.500 kr
2/2 10:07:36
2
1.500 kr
2/2 10:08:16
2
2.100 kr
2/2 10:08:51
2
2.700 kr
2/2 10:09:24
2
3.100 kr
2/2 10:09:54
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 297 5162
Spegel
Förgylld, 1800-tal, H.85
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 17:36:14 | 1 | 3.500 kr |
| 2/2 10:07:36 | 2 | 1.500 kr |
| 2/2 10:08:16 | 2 | 2.100 kr |
| 2/2 10:08:51 | 2 | 2.700 kr |
| 2/2 10:09:24 | 2 | 3.100 kr |
| 2/2 10:09:54 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



