ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1226032
*
nr 122 6032
Spegel
förgylld, 80x140, (sk)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 19:57:49
1
700 kr
16/2 11:22:24
2
1.300 kr
17/2 11:27:25
3
800 kr
17/2 11:27:54
3
900 kr
17/2 11:28:25
3
950 kr
17/2 11:28:56
3
1.000 kr
17/2 11:30:53
3
1.100 kr
17/2 12:44:43
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 122 6032
Spegel
förgylld, 80x140, (sk)
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/2 19:57:49 | 1 | 700 kr |
| 16/2 11:22:24 | 2 | 1.300 kr |
| 17/2 11:27:25 | 3 | 800 kr |
| 17/2 11:27:54 | 3 | 900 kr |
| 17/2 11:28:25 | 3 | 950 kr |
| 17/2 11:28:56 | 3 | 1.000 kr |
| 17/2 11:30:53 | 3 | 1.100 kr |
| 17/2 12:44:43 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



