ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11187409
*
nr 1118 7409
Spegel
Förgylld, 158x108
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 19:00:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 09:40:13
1
2.200 kr
2/7 20:04:16
2
3.400 kr
2/7 23:02:10
1
2.600 kr
2/7 23:02:10
2
2.800 kr (Budbetjänt)
2/7 23:06:32
1
3.000 kr
2/7 23:06:32
2
3.200 kr (Budbetjänt)
3/7 16:09:56
2
3.800 kr
3/7 18:35:10
1
3.400 kr
3/7 18:35:10
2
3.600 kr (Budbetjänt)
3/7 18:35:23
1
3.800 kr
3/7 18:35:23
2
3.800 kr (Budbetjänt)
3/7 18:35:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1118 7409
Spegel
Förgylld, 158x108
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 09:40:13 | 1 | 2.200 kr |
2/7 20:04:16 | 2 | 3.400 kr |
2/7 23:02:10 | 1 | 2.600 kr |
2/7 23:02:10 | 2 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
2/7 23:06:32 | 1 | 3.000 kr |
2/7 23:06:32 | 2 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
3/7 16:09:56 | 2 | 3.800 kr |
3/7 18:35:10 | 1 | 3.400 kr |
3/7 18:35:10 | 2 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
3/7 18:35:23 | 1 | 3.800 kr |
3/7 18:35:23 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
3/7 18:35:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02