ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7528271
*
nr 752 8271
Spegel
Förgylld, höjd: 165
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 19:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 21:57:43
1
300 kr
7/4 17:34:54
2
700 kr
8/4 21:39:10
3
400 kr
8/4 21:40:08
3
500 kr
9/4 15:36:24
4
1.000 kr
9/4 16:09:02
5
1.800 kr
9/4 19:15:05
4
1.300 kr
9/4 19:22:42
6
1.600 kr
9/4 19:28:24
6
1.800 kr
9/4 19:29:07
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 752 8271
Spegel
Förgylld, höjd: 165
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 21:57:43 | 1 | 300 kr |
7/4 17:34:54 | 2 | 700 kr |
8/4 21:39:10 | 3 | 400 kr |
8/4 21:40:08 | 3 | 500 kr |
9/4 15:36:24 | 4 | 1.000 kr |
9/4 16:09:02 | 5 | 1.800 kr |
9/4 19:15:05 | 4 | 1.300 kr |
9/4 19:22:42 | 6 | 1.600 kr |
9/4 19:28:24 | 6 | 1.800 kr |
9/4 19:29:07 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51