bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12644176



*

nr 1264 4176


Spegel

empirestil, 1800-tal, 93x48 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juli 2019
kl 18:47:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/7 23:17:22 1      400 kr
9/7 00:20:22 2      500 kr
11/7 23:22:32 3      600 kr
12/7 00:47:27 2      700 kr
15/7 18:37:31 4      900 kr
15/7 18:42:05 2      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
  • 5498 Spegel
    + konsolbord, Rokokostil. Höjd: 50-155 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:18
  • 5200 Spegel
    oval, 87x63 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:42
  • 5580 Spegellampett
    Rokokostil, 1920-tal, 70x40 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:51




Ladda ner broschyr