ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14943126
*
nr 1494 3126
Spegel
Ekram, 82x28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2022
kl 18:15:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 11:02:38
1
Vinnande bud
30/9 16:16:40
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekram spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 1494 3126
Spegel
Ekram, 82x28 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 11:02:38 | 1 | Vinnande bud |
30/9 16:16:40 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekram spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51