ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8203105
*
nr 820 3105
Spegel
dia 39
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 18:50:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 12:50:13
1
100 kr
14/4 20:36:57
2
150 kr
15/4 11:42:10
3
250 kr
15/4 18:28:59
2
250 kr
15/4 18:29:22
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 820 3105
Spegel
dia 39
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/4 12:50:13 | 1 | 100 kr |
| 14/4 20:36:57 | 2 | 150 kr |
| 15/4 11:42:10 | 3 | 250 kr |
| 15/4 18:28:59 | 2 | 250 kr |
| 15/4 18:29:22 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



