bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13767083



*

nr 1376 7083


Spegel

2 delar, Ek, 111x48cm, med byrå. Längd: 84 cm. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 februari 2021
kl 19:23:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/1 14:30:17 1      400 kr
30/1 14:02:54 2      1.100 kr
1/2 11:34:31 3      600 kr
1/2 11:34:31 2      700 kr (Budbetjänt)
1/2 18:32:35 4      800 kr
1/2 18:32:35 2      900 kr (Budbetjänt)
1/2 19:08:38 5      Vinnande bud
1/2 19:18:50 6      1.300 kr
1/2 19:18:50 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar
  • 5205 Hallmöbel
    2 delar. Ateljé Glas och trä Hovmantorp. Spegel (1..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:52
  • 4509 Hörnspegelbord
    nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 60 cm, höjd: 157 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:24
  • 4612 Spegel
    + konsol, empirestil. Höjd: 48 + 190, längd: 70 cm..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 18:00
  • 5078 Spegel
    Bemålad, 119x51 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 19:02
  • 5101 Spegel
    Fröseke, "Eva", diameter: 54 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:13




Ladda ner broschyr