ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6571122
*
nr 657 1122
Spegel
Danmark, höjd: 117
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 19:58:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 19:24:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
*
Spegel
nr 657 1122
Spegel
Danmark, höjd: 117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 19:24:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57