ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10357514
*
nr 1035 7514
Spegel
Bronserad, omkring 1900, höjd: 118 bredd: 62
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 18:33:32
1
700 kr
2/5 19:32:11
2
800 kr
2/5 19:39:22
1
900 kr
2/5 19:40:02
2
1.000 kr
2/5 19:40:37
1
1.100 kr
2/5 19:44:31
2
1.200 kr
2/5 19:45:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1035 7514
Spegel
Bronserad, omkring 1900, höjd: 118 bredd: 62
Kondition: slitage
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 18:33:32 | 1 | 700 kr |
2/5 19:32:11 | 2 | 800 kr |
2/5 19:39:22 | 1 | 900 kr |
2/5 19:40:02 | 2 | 1.000 kr |
2/5 19:40:37 | 1 | 1.100 kr |
2/5 19:44:31 | 2 | 1.200 kr |
2/5 19:45:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55